Обговорили ставки місцевих податків та зборів

Дата: 25.06.2020 11:56

Фото без опису  Громадські обговорення проектів рішень регуляторних актів про податки і збори відбулись учора, 24 червня, у Рівненській сільські раді. В обговоренні взяли участь місцеві підприємці, депутати та працівники апарату сільської ради.

Як зазначила заступник сільського голови Олена Пасаман,  згідно чинного законодавства, сільській раді необхідно прийняти ставки місцевих податків та зборів та оприлюднити їх, які будуть застосовуватись з 01.01.2021 року.

Присутні детально розглянули запропоновані проекти рішень, а саме:

- «Про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку»;

-  «Про встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки»;

- «Про встановлення єдиного податку на території Рівненської сільської ради Любомльського району Волинської області».

Варто зауважити, що проекти даних рішень були оприлюднені на сайті Рівненської громади ще у квітні місяці. Тож протягом 3 місяців всі бажаючі мали можливість внести свої пропозиції до них.

Зокрема, обговорюючи ставки єдиного податку, заступник сільського голови відмітила, що платники єдиного податку в поточному році сплачують: 1 група – 10% від прожиткового мінімуму; 2 група – 10% від мінімальної заробітної плати. Проектом рішення передбачені такі ж ставки. Але присутніми було внесено пропозицію змінити ставку для другої групи платників податків, зменшивши її до 7%.

При розгляді податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки податку у присутніх виникло ряд пропозицій щодо зменшення відсотків по низці класифікаторів. А ось земельний податок було запропоновано залишити на рівні минулого року.

Всі пропозиції, які надійшли в ході обговорення було внесено до протоколу.

Після довготривалих обговорень, сільський голова Володимир Крижук подякував тим суб’єктам господарювання, які є свідомими й сплачують податки до сільського бюджету.

Отже, тепер проекти рішень про місцеві податки і збори будуть представлені на розгляд депутатському корпусу, який буде враховувати як інтереси громади так і шляхи наповнення місцевого бюджету, в тому числі від надходжень від податків і зборів.

Остаточно документ затвердить сесія Рівненської сільської ради, яка відбудеться 30 червня о 10.00 год.