Державна соціальна допомога на догляд одиноким пенсіонерам, яким виповнилось 80 років і більше, та які потребують постійного стороннього догляду.
Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 р. № 633 «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають право на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд» визначено механізм виплати щомісячної державної соціальної допомоги на догляд одиноким пенсіонерам, яким виповнилось 80 років і більше, потребуючим постійного стороннього догляду.
Для призначення даного виду допомоги необхідно подати в управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (проживання) наступні документи:
- заяву за формою, затвердженою Мінсоцполітики (під час подання заяви пред’являється паспорт громадянина України, трудова книжка та довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
- декларацію про доходи та майновий стан осіб, для призначення соціальної допомоги, за формою затвердженою Мінсоцполітики;
- висновок лікарсько-консультативної комісії медичного закладу про потребу заявника в постійному сторонньому догляді;
- Інформація про склад сім’ї зазначається заявником в декларації про доходи та майновий стан, а тому довідку про склад сім’ї подавати не потрібно.
Слід звернути увагу, що допомога призначається тільки одиноким особам, яким виповнилось 80 років і більше. Відповідно до ст..1 Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» одинока особа – це особа, яка немає працездатних родичів, зобов’язаних за законом її утримати.
Допомога на догляд не призначається особам з інвалідністю, яким відшкодовують витрати на догляд відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а також іншим особам за здійснення такого догляду, яким виплачується компенсація.
Розмір допомоги складає 40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тобто 685 грн. (1712х40%) щомісячно.