Збережіть дерева! Обрізайте гілки з омелою!
Шановні жителі Рівненської громади!
У період весняного обрізання дерев, просимо звернути вашу увагу на видалення омели, як на фруктових, так і на декоративних деревах, що ростуть на Ваших присадибних ділянках.
Омела - це вічнозелений кущик, який паразитує на гілках різних дерев - тополях, кленах, березах, липах, грушах, яблунях, дубах, соснах та ін. Ця рослина-напівпаразит успішно захоплює все нові і нові території, розширює коло рослин-господарів.
Небезпека омели в тому, що вона живиться соком дерева, забирає в нього всі корисні речовини, що так необхідні для росту та міцності. Також омела пускає коріння по гілкам в серцевину дерева, а також може сягати навіть стовбура та коріння. Коріння омели викликають гниття деревини, що значно знижує міцність та стійкість дерев. Якщо не вживати ніяких заходів по боротьбі з цими рослинами-напівпаразитами, то середній строк життя дерева після зараження омелою становить 10-12 років.
Найпростішим і найбільш поширеним методом боротьби з омелою є обрізання уражених гілок, або навіть цілих дерев. Слід відмітити, що уражені омелою гілки та частини стовбура дерева, які будуть обрізані, слід спалити. Ні в якому разі не можна залишати уражені гілки висихати – омела дуже довго зберігає свою життєздайність, а це може стати причиною повторного зараження.