Звіт за 2024 рік поліцейського офіцера громади Рівненської ТГ

Дата: 27.12.2024 12:01
Кількість переглядів: 74

ЗВІТ за 2024 рік поліцейського офіцера громади Рівненської територіальної громади 

Фото без опису

На території Рівненської ТГ розташовано 17 населених пунктів в яких мешкає приблизно 5 200 громадян. На території ТГ працює 1 поліцейський офіцер громади: капітан поліції - Стернічук Василь Олегович.

Під програму забезпечення особистої безпеки громадян, забезпечення безпеки дорожнього руху на території Рівненської сільської ради та протидії злочинності на 2024 рік, рішенням сесії було надано кошти з бюджету сільської ради в сумі 90 000 (дев'яносто тисяч) гривень на придбання паливно-мастильних матеріалів. 

Я продовжую активно підвищувати свою професійну кваліфікацію і вдосконалювати навички. Беру участь у регулярних тренінгах та семінарах з різних аспектів правопорядку, включаючи законодавство, етику, технологічні інновації та техніки роботи з громадськістю. Моя мета завжди була та залишається - забезпечення безпеки та сприяння гармонійному розвитку нашої громади.

За поточний період, працював наполегливо, щоб забезпечити безпеку і порядок в нашій громаді. Одним із пріоритетів була боротьба зі злочинністю.

Я зосередився на попередженні злочинів, виявленні та затриманні злочинців, а також покращенні розслідування кримінальних проваджень. Завдяки співпраці з громадою, ми змогли виявити деякі злочини та розкрити справи, що допомогло покарати винних осіб.

Превентивна робота:

На території громади проживає - 4 раніше судимих. На постійному рівні з раніше судимими проводиться профілактична робота, відвідування за місцем проживання, проведення профілактичних бесід. Щодо домашнього насильства, то реагування на факти вчинення домашнього насильства проводяться на постійній основі. На даний час в державі до фактів вчинення домашнього насильства та шляхи вирішення, попередження насильства ставляться досить серйозно. Проводяться тренінги, наради, різні публікації та багато чого іншого з метою попередження фактів домашнього насильства. В поліції на обліку перебуває - 19 кривдників, які вчинили домашнє насильство, та з якими проводиться профілактична робота, щоб попередити нові факти вчинення домашнього насильства.

На території громади проживає - до 200 власників зброї. До власників зброї відносяться власники нарізної зброї, гладкоствольної, пристроїв для відстрілу гумових куль (резинка), комбінованої зброї. В даних власників є всі відповідні документи на право зберігання та носіння зброї. Мною періодично здійснюється перевірка власників зброї за місцем свого проживання, під час виявлення порушення зберігання зброї вирішується питання про притягнення порушників до відповідальності, найбільш частішим порушення є – зброя поза сейфом, до якої мають доступ сторонні особи, невчасне продовження дозволу на право носіння і зберігання зброї.

Перевірка власників зброї була та буде постійно проводитися. Це питання на даний час досить актуальне, так як в нас війна в державі, досить багато зброї гуляє по руках, багато зброї їде на мирну територію України із місцевості де йдуть бойові дії. Коли закінчиться війна, роботи буде досить багато, по виявленню та незаконному зберіганні зброї.

На даний час проводиться загальнодержавне декларування зброї:
-не зареєстрованої,
- знайденої,
- привезеної з зони бойових дій.

Дану зброю можна задекларувати без будь-яких правових наслідків. Порядок декларування вогнепальної зброї і боєприпасів до неї, затверджені наказом МВС України № 768 від 18.11.2024 року.

Перевірка сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Які основні проблеми в даних сім'ях- це зловживання алкоголем, невиконання батьківських обов'язків, вчинення домашнього насильства, крадіжки, жебрацтво. Постійно проводиться робота по перевірці даних сімей, якщо виявляються порушення, то вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності, а вирішується складанням адміністративного протоколу та направленням його на суд для вирішення по суті порушення.

На поліцейського офіцера громади розшукова робота теж покладається, встановлення безвісти зниклих громадян, особливо якщо зникають діти, то це питання номер один.

Спільно з працівниками соціальних служб офіцер громади відвідують осіб похилого віку, неблагополучні сім'ї, сім'ї де є особи під опікою, сім'ї де діти вчиняють правопорушення. Вирішення конфліктних ситуацій в громадських місцях по тих чи інших питаннях. 

Під час проведення профілактичної роботи у сфері громадської безпеки було виявлено 66 адміністративне правопорушення та у сфері безпеки дорожнього руху 24 правопорушень (найпоширеніші правопорушення в сфері ГБ за ст. 173-2, ст. 192, ст.ст.177, 176, ст. 152 КУпАП; в сфері БДР за ч. 5 ст. 121, ч. 1 ст. 122 та ст.126 КУпАП).

За 2024 рік, поліцейським офіцером громади опрацьовано 385 матеріалів перевірки за зверненням громадян, розкрито 9 кримінальних правопорушень за (ч.1 ст. 122 – 2 шт., ч.1 ст. 162, ч.4 ст.246, ч.3 ст.299, ч.1 ст.336 – 3 шт., ч.1 ст. 197-1 КК України). Також здійснено реагування за повідомленням громадян на лінію «102» про вчинені кримінальні правопорушення та інші події.

Одним із результатів ефективної комунікації поліції із населенням та превентивної діяльності поліцейського офіцера громади, як приклад стало те, що за 2024 рік на території Рівненської ТГ немає безвісті зниклих осіб, не вчинялися особливо тяжкі злочини, зменшилась кількість дорожньо-транспортних пригод, а також порушень в сфері безпеки дорожнього руху.

Крім цього можна визначити те, що за поточний рік на території ТГ не були зареєстровані і зафіксовані тяжкі та особливо тяжкі злочини, наприклад: грабежі, розбійні напади, умисні вбивства.
Систематично здійснювалися перевірки осіб, котрі перебувають на превентивних обліках в відділенні поліції №1 (м. Любомль) Ковельського РУП ГУНП у Волинській області. Забезпечувалась публічна безпека та порядок під час проведення масових заходів у громаді.

Найрозповсюдженішими видами злочину на території Рівненської громади залишається злочини, проти життя та здоров'я особи та злочини проти власності: крадіжки, шахрайства, однак за звітний період, їх було не багато.

Шахрайства - це один з основних злочинів, які трапляються на території громади. Нерозкритими залишається певна кількість проваджень, по яких винних осіб встановити на даний час не вдалося. Проводяться профілактичні заходи, як не стати жертвою шахрайських дій, розклеюються листівки, але певною мірою цього мабуть замало, тому, що люди все одно не знаючи іншої особи перераховують кошти невідомо кому за послуги чи товари, а тоді стають жертвами шахраїв.

Поліцейський офіцер громади не спроможний сам забезпечити публічну безпеку та порядок на території нашої громади, боротися зі злочинністю, тому ми спільними зусиллями забезпечуємо з колегами безпеку нашої громади. Таким чином, я зобов'язуюся продовжувати працювати в напрямку покращення безпеки, забезпечення порядку та розвитку нашої громади. Я відкритий до співпраці з вами, громадою, і готовий приймати ваші побажання та ідеї щодо поліпшення ситуації у нашій громаді. Я незмінно дотримуюсь принципів законності та захищаю права кожного громадянина.

Разом ми зможемо зробити нашу громаду безпечнішою та процвітаючою для всіх її мешканців.
 


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь